Ekonomi

ATO, depremden etkilenen İskenderun’da “prefabrik yaşam köyü” kuruyor

ATO Lideri Gürsel Baran yaptığı yazılı açıklamada, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremler nedeniyle evsiz kalan vatandaşların bir an önce sağlıklı koşullarda barınması için prefabrik yapılar siparişi verdiklerini belirtti.

AFAD’ın kendilerine işaret ettiği Hatay’ın İskenderun ilçesinde “prefabrik yaşam köyü”kurmaya başladıklarını belirten Baran, “Mutfak, tuvalet ve duşların olduğu prefabrik alanlarda da çocuklarımız için korunaklı oyun alanları oluşturuyoruz. İlk etapta 100 prefabrik binanın montajını hafta sonuna kadar bitireceğiz. Vatandaşlarımız barınabilecek. Cumartesi gününden itibaren bu yapılara da bu yaşam alanlarında aşevleri kurarak depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılamış olacağız.”terimleri kullandı.

“DEPREM YARDIM TABLOSU”

ATO olarak sipariş verdikleri prefabrik yapılara yenilerini eklemek ve iç donanımlarını sağlamak üzere üyelerini davet ettiklerini bildiren Baran, “Ben de katkıda bulunuyorum”diyen ATO üyelerinin 0312 201 83 36-37 ve 0312 201 83 86-87 numaralı hatlarından “Deprem Yardım Masası”kendisiyle iletişime geçebileceklerini söyledi.

“YÜZYILIN FELAKETİNİN YARALARINI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Depremin ardından ilk etapta bölgeye konteyner gönderdiklerine işaret eden Baran, şu değerlendirmede bulundu:

“Bir tıra iki konteyner gönderebildiğimizi gördük ve bu da bölgede trafik sıkışıklığına neden oluyor. Bu nedenle konteynerlere göre daha kolay taşınabilen prefabrik yapılar sipariş edip, bölgeye kurdurmaya karar verdik. En çok ihtiyaç duyulan mobil Bölgede tuvaletler var. Hatay’da montajı yapıldı. İkinci siparişlerimiz de tamamlandı ve Samandağ’da kurulum için yola çıktık.”

Baran, bölgede görev yapan yetkililerin ihtiyaçlarını karşılamak için ısıtma, aydınlatma ekipmanları, jeneratör ve Malatya ile Hatay’da kurdukları 1750 metrekarelik ranzalı iki ayrı çadır sağladıklarını bildirdi.

Depremin ilk günü olan 6 Şubat’tan bu yana bölgeye bebek maması, bebek bezi ve sütten oluşan bir ilk yardım TIR’ı ulaştırdıklarını belirten Baran, 2 TIR’a ısıtıcı, 16 tır dolusu battaniye, yorgan, şilte, termal yüklediklerini söyledi. giyecek, iç giyim, yiyecek ve diğer ihtiyaçlar ısıtıcı yüklü iki TIR’a dahildir. Kamyonu gönderdiklerini söyledi. baran, “AFAD ile temas halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüzyılın felaketinin yaralarını birlikte saracağız”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu