Haber

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çalışmaları Tamamlanıyor

Bilecik Pir Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde çalışmalar sona erdi.

Vali Şefik Aygöl, Bilecik Pir Edebali Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde incelemelerde bulunarak Rektör Şükrü Beydemir ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Cenk Karakurt’tan bilgi aldı. 25 Haziran 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’ne öğrenci alımına yönelik çalışmalar ve Sağlık Bloklarında hizmet verecek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin altyapı çalışmaları tamamlandı.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi binası da tamamlandı. Beydemir, “Merkezde 9 klinik, 3 derslik, 1 lokal müdahale odası, 1 engelli kliniği, 1 Preklinik Laboratuvarı, 1 Fantom Laboratuvarı, 3 Protez Laboratuvarı, 1 Alçı Akrilik Laboratuvarı, 1 Merkezi Sterilizasyon ünitesi bulunuyor.” Görüntüleme ve Görüntüleme ünitesi ile birlikte programa tahsis edilen toplam 6 bin 300 metrekare kapalı alanda, Klinik Bilimler Bölümü bünyesindeki 8 bölümün kliniklerinde faaliyetler gerçekleştirilecek.”

Yürütülen çalışmalara ilişkin Vali Aygöl, “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kurulmasıyla ortodonti, çene cerrahisi gibi uzmanlık gerektiren klinik operasyonların Bilecik’te de yapılabilmesi, vatandaşlarımızın başka merkezlere gitme sorununu da ortadan kaldıracak” dedi. İllerin sağlık ihtiyaçları için.” – BİLECİK

habereskipazar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu