Ekonomi

Bitcoin 37 bin dolara ulaştı

Bitcoin (BTC) yükselişini bugün de sürdürdü. Önde gelen kripto para birimi 36.000 doları aştı ve BTC fiyatı Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 36.864 dolara ulaştı.

Bitcoin’in yükselişine altcoinler de dahil oldu. Piyasa değeri açısından en büyük altcoin eter (ETH) son 24 saatte yaklaşık yüzde 2,30 artış gösterdi. Bu artışla birlikte ETH fiyatı 1.928 dolara yükseldi. XRP, SOLVe ADAMadeni paralar da benzer artışlar yaşadı.

Bitcoin fiyatı neden artıyor?

Bitcoin fiyatındaki yükseliş, ETF başvurularının onaylanacağına dair artan beklentilerden kaynaklanıyor.

Bloomberg ETF analistleri dün gece (8 Kasım 2023) James SeifertVe Eric Balchunas SEC’in bugün itibarıyla bekleyen ETF başvurularını onaylamak için 8 günlük bir sürece girdiğini söyledi. Seifert ve Balchunas, ETF başvurularının bu ay onaylanmasa bile “muhtemelen 10 Ocak’a kadar onaylanacağını” söyledi.

pazar analisti Josh Gilberthalbuki “ETF umutları mevcut ralliye daha fazla güç veren katalizörlerden biri.” söz konusu. Gilbert ETF gündemine eklendi BeslediFaiz artırımlarını şimdilik durdurma kararının ve halving beklentisinin de BTC fiyatındaki yükselişi olumlu etkilediğini belirtti.

Grayscale CEO’sundan Bitcoin ETF açıklaması

ETF başvurularının akıbeti merakla beklenirken Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein’ den bir açıklama geldi. ETF’ye başvuran Grayscale CEO’su şunları söyledi:

Bu haberin yazıldığı sırada BTC 36 bin 732 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bu yazı ilk olarak Paranfil’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu