Haber

CHP Bağlar’da dün başlayan açlık grevi bugün sona erdi

CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz dün başlattığı açlık grevine son verdi. Yavuz, “Cumhuriyet Halk Partisi Bağlar İlçe Başkanlığı olarak partimizde demokratik işleyişin devamı ve kongremizin yapılması konusunda görüşmelerde bulunduk ve bilgiler verildi. Bu nedenle başlattığımız hareketi sonlandırıyoruz. “Genel liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, genel merkezimize, milletvekillerimize, il başkanımıza ve il yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Amida Haber’e konuşan Yavuz, Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun devreye girerek, “Kılıçdaroğlu il teşkilatı kongre talebimizin yerine getirileceğini belirtti. Bunun üzerine eylemi sonlandırdık” dedi.

Ne oldu?

Yavuz, ilçedeki delege seçimlerinin yönetmeliğe aykırı olarak İl Başkanı Abdullah Atik tarafından iptal edildiğini iddia ederek açlık grevine başladı. Yavuz, karardan dönülmemesi halinde ölüm orucuna başlayacağını duyurdu.

CHP İl Lideri Abdullah Atik de Bağlar ilçe yönetiminin parti tüzüğüne uymadığını savunarak, “Kendi başına bir şeyler yapmaya çalıştı, biz de yazdıkları yanlış isimlerle kongre yapmak istemedik. Herkes her mahallede sandık kurdu, gerçek partili olan, bu davaya inanan, emek veren, hizmet eden kişileri yazmadı. Çok çalışan insanlara öncelik vermedikleri için itiraz ettik. O kendi adamıdır, istediğini yapmasına izin vermedik. “Kongreyi erteledik” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu