Haber

Fahrettin Altun: Türkiye dezenformasyona en çok maruz kalan ülke

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun,ABD’de düzenlenen “Disaster Diplomacy: Reconstructing International Solidarity for a Resilient World” paneline videolu açıklama ile katıldı.

İki depremde 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini belirten Altun, şöyle konuştu: Hiçbir ülkenin kolaylıkla hazırlanamayacağı ve hiçbir devletin tek başına mücadele edemeyeceği bu büyük felaket karşısında emsali görülmemiş bir devlet-millet dayanışması ortaya konmuştur.”

“Artık sorunların yerelliği diye bir şey kalmadı” diyen Altun, “Bu nedenle uluslararası dayanışma ve iş birliği, bu sorunların analizinde birincil hedef olarak önümüzde duruyor. Uluslararası dayanışma kadar değerli olan bir diğer konu da dezenformasyon ve onun yıkıcı etkileridir. Saçma sapan şer odaklarını hiçbir şeyin durduramadığını yaşadığımız felakette bir kez daha gördük.

Gelinen noktada dezenformasyonun sadece ulusal güvenliğe değil, doğrudan vatandaşların can ve mal güvenliğine de nasıl zarar verebileceği ortaya çıkmıştır. Türkiye dezenformasyona en çok maruz kalan ülke olarak kayıplarını kararlılıkla dile getiriyor. Bilinmelidir ki bu sadece Türkiye’nin değil, tüm ülkelerin ve uluslararası toplumun sorunudur. Tüm ülkeleri saçmalıkların ve yanlış bilgilerin üretilmesi ve yayılmasında sorumluluk bilinciyle hareket etmeye davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

habersilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu