Haber

İsrail ordusu Tülkerem’de iki Filistinliyi öldürdü

İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria’daki Tulkerem kentine düzenlediği baskında iki Filistinliyi öldürdü.

İsrail güçleri, Nurşems Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında kamptaki silahlı gruplarla çatıştı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçleri tarafından öldürülen Samir Shafii (22) ve Hamza Haryus’un (22) cenazelerinin Dr. Sabit Devlet Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.

İsrail ordusu yaptığı yazılı açıklamada, 2 Mayıs’ta Tulkerem’e bitişik yasadışı bir Yahudi yerleşim yeri olan Avnei Hefetz’de bir İsrailli yerleşimciyi yaralayan silahlı saldırıdan Şafii ve Haryus’un sorumlu olduğunu iddia etti.

Açıklamada, evlerine düzenlenen baskında Shafii ve Haryus’un öldürüldüğü, yanlarında bulunan iki kişinin sorgulanmak üzere gözaltına alındığı kaydedildi.

Yahudi yerleşimciler ve İsrail güçleri, yılın başından bu yana işgal altındaki Filistin’de 20’si çocuk ve 2’si kadın olmak üzere 110 Filistinli’yi katletti.

İsrail güçleri aylardır Batı Şeria’nın Cenin ve Nablus kentleri başta olmak üzere arananları bulmayı amaçladıklarını iddia ederek baskınlar düzenliyor.

İsrail askerleri, baskınları protesto eden Filistinlilere plastik mermilerin yanı sıra sık sık gerçek mermilerle müdahale ederken, bölgede can kaybı artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu