Haber

“Kurgu ve Medya Kursu” öğrencileri mezuniyet sertifikalarını aldı

“Kurgu ve Medya Kursu” öğrencileri mezuniyet belgelerini Türk Edebiyatı Vakfı’nda düzenlenen törenle aldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Mehmet Nuri Yrd. idaresinde 3 ay süren kursa 45 öğrenci katıldı.

Tören öncesinde hayır kurumu, “Anıtsal Kişilikler” başlıklı bir fotoğraf gösterisi sundu. Sunumda Mehmet Akif Ersoy, Yahya Kemal Bayatlı, Peyami Safa, Necip Fazıl Kısakürek, Tarık Buğra, Cengiz Dağcı ve Ahmet Kabaklı’nın da aralarında bulunduğu Türk edebiyatına, kültürüne ve tarihine damgasını vurmuş 100’e yakın değerli isimden bahsedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen vakıf başkanı Serhat Kabaklı, Anıt Şahsiyetler’in sunumuna atıfta bulunarak, “Biz çok büyük bir grubuz, büyük bir grubuz. Bu grup, Türk-İslam mücadelesinin bir grubudur. adı geçen tüm anıtsal şahsiyetlere.” sözlerini verdi.

Kursu tamamlayan öğrencilere başarılar dileyen Kabalı, “Bugün sertifika alan öğrencilerimizin gelecekte bu salonda yeni öğrencilere sertifika veren yazarlar olacağına inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Öğrenciler belgelerini Şerif Aydemir, Ali Erkan Kavaklı, Oğuz Çetinoğlu, Dr. Şakir Diclehan, Mehmet Cemal Çifçigüzeli, Bestami Yazgan, Dursun Ali Taşçı, Can Alpgüvenç, Mustafa Tuncel, Haluk İmamoğlu, Tayfur Esen, Halil Gökkaya, Bekir Tuncer Salihoğlu, Sait Yıldırımer, Hülya Günay.

Törende TRT sanatçısı Udi Hüseyin İpek kısa bir konser verdi. Daha sonra katılımcılar hep birlikte fotoğraf çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu