Haber

Muharrem İnce bayram namazını köyünde kıldı

Cumhurbaşkanı Adayı İnce, bayram namazını köyünde kıldı

İnce: “Bayramlar etnisiteleri, mezhepleri, ayrıcalıkları konuşmak değildir. Bayramlar kucaklaşmaktır, bu vesileyle milletimizin İslam alemini tebrik ediyorum”

YALOVA – Cumhurbaşkanlığı Adayı ve Ülke Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Ramazan Bayramı namazını memleketi Yalova’daki Elmalık Köyü Camii’nde kıldı.

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Ramazan Bayramı için geldiği memleketi Yalova’da bayram namazını kılmak için Elmalık Köyü Camii’ne gitti. Burada namaz kılan İnce daha sonra sıraya girerek camiden çıkan tüm köylüleriyle bayramlaştı. Ziyafet için durduğu musalla taşına rastlayan İnce, ‘sakat bir yere geldik’ şakası yaptı.

İnce, gazetecilere verdiği bayram mesajında ​​şu ifadeleri kullandı:

“Bayramlar kucaklaşmaktır, dostluklardır. Gönüller yüreğe olmaktır. Bayramlar etnisiteleri, mezhepleri, ayrıcalıkları konuşmak değildir. Bayramlar kucaklaşmaktır. Bu vesileyle tüm milletimizin İslam aleminin bayramını tebrik ediyorum. tüm insanlığa ve bir kez daha Atatürk’e, şehitlerimize ve Cumhuriyetimize hayırlar getirmesini diliyor, “Saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, günde 5 defa ezan okunuyorsa Atatürk’ün ve şehitlerimizin sayesindedir. Kendilerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

Daha sonra köy mezarlığına giden İnce, burada ilk olarak babası Şerif İnce’nin kabrini ziyaret etti. İnce daha sonra dedesi ve diğer yakınlarının mezarına giderek dua etti.

Mezarlığı ziyaret ettikten sonra annesi Zekiye İnce’nin evine giden İnce, elini öptü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu