Renk

Samsung, renk görme bozukluğu olan kullanıcılar için özel bir ‘SeeColors Modu’ sunuyor

Samsung 2023 model TV ve monitör serisinde TÜV Rheinland’dan ‘Color Vision Erişilebilirlik’ sertifikasına sahip olan SeeColors Modu, renk görme bozukluğu olan izleyiciler için daha keyifli bir izleme deneyimi sağlamak için ekranın renk özelliklerini yeniden düzenliyor.

Samsung Electronics, 2023 TV ve monitör serisine SeeColors modunu ekledi. Yeni erişilebilirlik özelliği, renk görme bozukluğunun derecesine ve türüne göre farklı renk ayarlarının yapılmasına olanak tanıyan gelişmiş bir görüntüleme deneyimi sunar.

SeeColors modu, kullanıcıların kendilerine en uygun olanı seçebilecekleri dokuz yatay ön ayar sunar. Bu özellik, kırmızı, yeşil ve mavi renk düzeylerini, renk görme bozukluğunun derecesine veya türüne bağlı olarak izleyicilerin ekrandaki renkleri kolayca ayırt edebilmesi için ayarlar.

Renk görme bozukluğu olan izleyicilerin ekrandaki görüntüleri olması gerektiği gibi görerek içerikten keyif almalarını sağlayan SeeColors özelliği ilk olarak 2017 yılında uygulama olarak kullanıma sunuldu. Şimdi bu özellik TV ve monitörlerin erişilebilirlik menülerine entegre edildi. , kullanımı kolaylaştırır. 2023 eserlerini satın alan tüketiciler için cihazlarındaki erişilebilirlik menüsüne SeeColors özelliğini eklemek için yeni bir yazılım güncellemesi yayınlanacak.

Samsung, renk görme bozukluğu olan kişilerin Samsung ekranlarında izledikleri içeriklerden daha fazla keyif almalarını sağlayan SeeColors modu için TÜV Rheinland’dan ‘Renk Görme Erişilebilirliği’ sertifikası aldı. Bu yetenek, Samsung’un ‘Her Yerde Ekran, Herkes İçin Ekran’ vizyonu kapsamındaki erişilebilirlik taahhüdünün bir adımıdır.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkan Yardımcısı Seokwoo Jason Yong, “Renk körlüğü veya görme bozukluğu olanlara yardımcı olmak için SeeColors ve Relumino Modu da dahil olmak üzere 2023 TV ve monitör serimizde yeni erişilebilirlik özellikleri sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. ‘Herkese, Her Yerde Ekran’ vizyonuyla yeniliklerimizi ve kapsayıcı teknolojileri tüketicilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bogazliyanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu