Haber

CHP’li Sarıbal, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin İmamoğlu hakkındaki kararını eleştirdi

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında verdiği mahkûmiyet kararına tepki göstererek, “Siyasete teslim olmuş bir hukuk düzeni adaleti teslim edemez.” söz konusu.

Sarıbal, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaretten 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldığını hatırlattı.

“Bu bir hukuk davası değil.” Sözlerini kullanan Sarıbal, “İktidarın istediği gibi hareket eden hakim ve savcılar maalesef hukuku öldürüyorlar” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Hukuk ve adaletin herkes için gerekli olacağını belirten Sarıbal, “Siyasete teslim olmuş bir hukuk düzeni adalet dağıtamaz, adil olamaz. Bu dava siyasi bir davadır.” dedi.

İktidarın yerel seçimlerde “İstanbul’u kaybetmeyi sindiremediğini” savunan Sarıbal, “Bu dava bir halüsinasyonla, siyasi baskıyla seçime giderken İstanbul’u nasıl alırız davasıdır. Açık şartlar altında yaşıyoruz. Faşizm. İktidar sindirerek, sindirerek, sindirerek ülkeyi yönetmeye çalışıyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu