Teknoloji

Nokia, 45 yıldır kullandığı ikonik logosunu değiştirdi: İşte yeni Nokia logosu

Nokia, yaklaşık 45 yıl gibi uzun bir aradan sonra logosunu değiştirdi. Şirket, yeni logosunun şirketin temel geçmişine saygı gösterirken geleceğe odaklanmayı simgelediğini söylüyor.

Yeni logo, önceki logodan farklı olarak daha çağdaş ve minimalist bir tasarıma sahip. N, K ve A harflerinin “telaffuz edilen kısımlarının” kırpılması hemen dikkat çekiyor.

Nokia’nın CEO’su Pekka Lundmark , yeni logonun şirketin değişim sürecinde değerli bir adım olduğunu söyledi. Lundmark, ” Nokia’da her zaman insanların birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayan teknolojiler yarattık. Yeni logo bu misyonu yansıtmakta ve şirketimizin gelecekte de bu doğrultuda devam edeceğini göstermektedir.” söz konusu.

Cep telefonlarında eski logoyu koruyun

Nokia, 1865 yılında kurulmuş bir Fin şirketidir ve uzun yıllardır mobil iletişim endüstrisinde öncü olmuştur. Ancak son yıllarda şirketin telefon alanındaki pazar payı oldukça düşmüş ve rekabet gücü önemli ölçüde zayıflamıştır. Hatta şirketin telefon kolu bir süre Microsoft tarafından satın alındı ​​ve ardından Nokia markalı telefon üretme işi HMD Global’e geçmişti.Kısacası, ana şirket aslında uzun süredir telefon yapmıyor ve marka haklarını yalnızca üçüncü taraf üreticilere lisanslıyor.

Yeni logo aynı zamanda şirketin telefon işinden tamamen tasfiyesini temsil ediyor gibi görünüyor. Çünkü Nokia, yeni logosuyla birlikte cep telefonu üretiminden taşınabilir teknolojilere odaklanacak.

Nokia marka telefonlar da bu arada HMD tarafından satılmaya devam edecek ve ileride eski logoyu üzerlerinde görmeye devam edeceğiz.

haber-cinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu