Haber

Sivas’ta deprem mi oldu? Sivas Gürün’de deprem oldu mu?

Kahramanmaraş merkezli sarsıntı hasara yol açtı. sivas Gürün ilçesinde saat 20:19 sıralarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, dün yaptığı açıklamada, asrın afetinden etkilenen Gürün’ün de afet bölgesi ilan edildiğini duyurdu. sivas Beyin sarsıntısı mı oldu? Sivas Gürün’de deprem oldu mu?

SİVAS’TA DEPREM Mİ OLDU?

AFAD, depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. Depremin derinliği 5.3 kilometre olarak belirtilirken şu ana kadar olumsuz bir ihbar alınmadı.

VALİ ŞİMŞEK: CAN VE MAL KAYBI YOK

Depremin ardından sosyal medyadan açıklama yapan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, “Merkez Gürün ilçemizde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremde ilk tespitlerimize göre can ve mal kaybı yaşanmadı. tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Rabbim ülkemizi her türlü afetlerden korusun.” sözlerini kullandı.

“AFAD’A İHBAR YOK”

Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, şu anda kendilerine yansıyan bir karamsarlığın olmadığını söyledi. Depremin il genelinde hissedildiğini belirten Öztürk, “Görünen bir sorun yok. AFAD’dan gelen bir rapor yok, Gürün Kaymakamlığımızda bir sorun yok. Şu an yansıyan bir sorun yok. ” söz konusu. Gürün Kaymakamı Halil Yazıcı da depremin ardından ilçede herhangi bir olumsuz durumun bulunmadığını ve bu tarafta kendilerine herhangi bir tebligat gelmediğini kaydetti.

GÜRÜN’DE MÜCBİR SEBEP AÇIKLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Gürün ilçesinde mücbir sebep ilan edildi. Deprem tarihinin prestijiyle tescillenen mükelleflerin, yükümlülükleri nedeniyle vergi kanunlarının uygulanması açısından 6 Şubat – 31 Temmuz 2023 tarihleri ​​arasında mücbir sebep durumunda oldukları belirtildi.

HATAY DÜN SALGINLANDI

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıların büyük yıkıma yol açtığı Hatay’da dün 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kentte büyük paniğe neden olan depremde yaralanan veya enkaz oluşmadı.

HASARLI BİNALARA GİRİŞ YASAK

Hatay’da 20 Şubat’ta iki deprem daha meydana geldi. 6.4 ve 5.8’lik depremlerin ardından 6 kişi öldü, 294 kişi yaralandı. Bazı vatandaşlar eşyalarını kurtarmak için girdikleri binaların enkazında kaldı. Bu gelişmenin ardından afet bölgesindeki hasarlı binalara giriş yasaklandı.

habermusabeyli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu