Haber

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ni ziyaret etti

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’ni ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

Başkan Akın, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ile ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi amacıyla Kuzey Makedonya Çaşka Belediye Başkanı Goran Stojanovskı ve hükümet yetkililerinin konuğu oldu.

Akın, Kuzey Makedonya ziyaretinde; Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Turgutlu Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ali Nasuhoğlu, İzmir MAK-GÖÇ Lideri Kadri Altınkalp ve Manisa MAK-GÖÇ Lideri Cevdet Cömert eşlik etti.

Başkan Akın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üç yıl eğitim gördüğü ve askeri başarısında büyük önem taşıyan Manastır Askeri İdadisi’ni de ziyaret etti. Önder Akın, hatıra-şeref defterinde Atatürk’e ayrılan bölümde şunları kaydetti:

“Ulu ecdadım, bize gösterdiğin yolda ilke ve inkılaplarını gelecek nesillere aktarmak için mücadele etmekten büyük onur duyuyorum. Geride bıraktığın vatan ve cumhuriyet bize emanettir. Ruhun şad olsun.”

Cumhurbaşkanı Akın’ın Kuzey Makedonya Cumhuriyeti gezisi, Kuzey Makedonya Başbakan Yardımcısı ve Avrupa’dan Sorumlu Dışişleri Bakanı Bojan Marıcıc ve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ile yaptığı görüşmelerle devam etti. Önder Akın, Melnica Yarışmaları etkinlik programına Kuzey Makedonya Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ve Kültür Bakan Yardımcısı Daim Luçi ile de katıldı.

Başkan Akın, ziyaretle ilgili şunları söyledi:

“Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Çaşka Belediye Başkanı Goran Stojanovskı ve hükümet yetkililerinin konuğu olduk. Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Bojan Marıcıc ve İçişleri Bakanı Oliver Spasovski ile bazı görüşmelerimiz oldu. ve işbirliğimizi daha da güçlendireceğiz.Kendilerine ev sahipliği için teşekkür ediyorum.”

mihalgazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu