Haber

Wuling Motors Indonesia, ASEAN Zirvesi’nde elektrikli araç filosuyla hizmet veriyor

JAKARTA, 7 Eylül (Xinhua) — 5-7 Eylül tarihleri ​​arasında Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen 43. Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) Zirvesi’nde delegelere ve personele 150 Wuling Air elektrikli araçtan (EV) oluşan bir filo tanıtıldı. ulaşım hizmeti vermektedir.

Zirvenin resmi otomobil ortağı ve resmi araç sağlayıcısı Wuling Motors Indonesia’nın elektrikli araç filosu, Mayıs 2023’te Endonezya’nın turistik kenti Labuan Bajo’da ve Kasım 2022’de tatil adası Bali’de düzenlenen 42. ASEAN Zirvesi’ne katıldı. Yeşil bir seçenek sundu. G20 Zirvesi’nde ulaşım için.

Wuling Motors Indonesia, Çin’in Guangxi Zhuang Özerk Bölgesi’nin güneyinde, Liuzhou’da bulunan SAIC Motor, General Motors ve Liuzhou Wuling Motors’un ortak girişimi olan büyük Çinli otomobil üreticisi SAIC-GM-Wuling’in (SGMW) bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir. gösteriyor.

SGMW tarafından üretilen batarya tabanlı elektrikli araçların en yeni versiyonu olan Wuling Air elektrikli aracı, Ağustos 2022’de Endonezya’da piyasaya sürüldü.

Kaynak: Xinhua / Araba

haber-malkara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu